Kontakt
HHpedia

Login:
Hasło:

Zarejestruj się Nowy użytkownik

» Dodaj wydarzenie
» Dodaj zapowiedź
» Dodaj wykonawcę
» Dodaj produkcję
» Dodaj wytwórnię
» Dodaj tekst utworu
» Dodaj definicję
» Dodaj link do serwisu

Edytuj artystę

Wyszukaj:         Wyświetl:

Belka górna

SBS


Wizytówka
Imie i nazwisko:Szymon Chudyniecki
Data urodzenia:28 październik 1994 r.
Znany także jako:South Blunt System

Współtworzone projekty South Blunt System
foto
Biografia

South Blunt System, właściwie Szymon Chodyniecki (ur. w Nysie 28 października 1994 roku) - wokalista, producent, kompozytor.

Początki niegdyś prężnie działającego zespołu sięgają 2006 r. Lider zespołu Szymon Chodyniecki, spotyka wtedy w Prywatnej Szkole Muzyki Rozrywkowej w Nysie, gitarzystę Michała Wilka, tworząc razem projekt "Immortal Midnight". Szymon gra tam początkowo na gitarze, po czym przechodzi na wokal. Mając 11 lat pisze pierwszy w życiu numer "Nikt nie zauważy". Projekt "Immortal Midnight" dość szybko się rozpada, lecz dosłownie mówiąc jest to zalążek stworzonego później SBS...

Po trzech latach, w 2009 r, chłopaki spotykają się ponownie (wraz z innymi kolegami) i zakładają zespół South Blunt System, wykonujący muzykę Reggae. To właśnie wtedy powstają ich pierwsze utwory, które dopiero w 2013 r. doczekują się wydania na krążku.

Szymon od zawsze miał zdolności kompozytorskie. Ukończył szkołę muzyczną na wiolonczeli, gra na fortepianie, gitarze i zna podstawy perkusji. Uczęszczał na wiele zajęć wokalnych. Mając 15 lat napisał takie numery jak: "Miłość", "Przeważnie", czy też ”Cannabis and reggae". Przełomem w reggae'owej działalności były gościnne występy w ich numerach, takich artystów jak Paxon (Natural Dread Killaz), w utworze "Myśli" oraz Bas Tajpan, w utworze "Samozagłada".

SBS zostaje zauważony przez jeszcze szerszą publikę, w momencie gdy Szymon w 2012 r. decyduje o rozpoczęciu solowej działalności (rozwiązując zespół, lecz zostając przy pseudonimie SBS) i nagrywając wspólne utwory z takimi artystami jak Chada, Hukos, Zelo (PTP), Bezczel (Fabuła), czy Młody M.

W 2013 r. następuje największy przełom w samodzielnej działalności Szymona. Wypuszczony zostaje singiel "Była Chłodna", który osiąga miliony wyświetleń w serwisie Youtube. Singiel pochodzi z debiutanckiego albumu "I'm seeing", który jest nietuzinkowym połączeniem Reggae (wykonanym przez niegdyś istniejący zespół), oraz pokazuje "banię muzyczną" Szymona na bitach spokrewnionych z Hip-Hop'em, powstałych w początkowej fazie wspomnianej już solowej działalności. Inne single pochodzące z debiutu również osiągają milionowe wyświetlenia (np. “Bit Oparciem”). Wielu ludzi uważa, że SBS stworzył nowy nurt muzyczny.

Na dzień dzisiejszy artysta pracuje nad drugim tym razem w 100% solowym albumem (bez zespołu), "Potęga w czynie". Album ten nie będzie miał zbyt wiele wspólnego z Hip-Hopem, wbrew temu co mówią ludzie. To po prostu po raz kolejny zaprezentowanie stylu SBS'a na bitach spokrewnionych w małej mierze z Hip-Hopem, r&b i nie tylko. Szymon sam w całości album ten produkuje, wykonuje, aranżuje, realizuje i miksuje. Jak mówi: “[]...Jedyną rzeczą, którą “podzielę się” z kimś innym, to wisienka na torcie w postaci masteringu, żebym nie mógł sobie niczego zarzucić...[]”

Produkcje Potęga W Czynie (album) (2014)
Występy gościnne Bezczel - "W Krzywym Zwierciadle: Rock'N'RoLLa Mixtape"

12. Kocham Rzeczy, Których Nienawidzę, Nienawidzę Rzeczy, Które Kocham (Vixen Remix) (feat. SBS, Kala)

Zelo - "Hrabia"

03. Bikini (feat. SBS)

Użytkownicy, którzy edytowali tę stronę:
diox, Matti, szymon511 (w sumie: 3)


Dudek.Ksenia 2013-01-17 23:48:54
Kochammmm . ! <3

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.

Belka dolna